czwartek, 25 maja 2017

Praktyczne porady dla początkującego elektryka

Rozpoczynamy cykl kilku artykułów poświęconych poradom elektrycznym, nie tyle teoretycznych, ile bardziej praktycznych. Nie wszystko można nauczyć się w szkole lub z książek. Jest jeszcze coś takiego jak wiedza praktyczna, która jest niezwykle cenna i potrzebna. 

Cykl przeznaczony jest głównie dla początkujących elektryków, ale przydatny będzie także dla wszystkich tzw. złotych rączek, chociaż w tym miejscu przestrzegamy wszystkich nie-elektryków, że z prądem nie ma żartów i jeżeli nie wiecie do końca jak coś zrobić, po prostu nie róbcie tego.

porady dla elektryków

W pierwszym artykule cyklu pt. „10 porad praktycznych dla początkującego elektryka” przedstawiamy kilka porad związanych z gniazdkiem elektrycznym, których w książkach trudno znaleźć, gdyż wiedzę tę zdobywa się poprzez własne doświadczenie i uczenie się od starszych stażem elektryków.

W następnym artykule pt. „6 porad praktycznych przy podłączaniu światła” opiszemy porady związane z podłączaniem światła, czyli lampy bądź wyłącznika.

W trzeciej części pt. „Kilka porad elektro-monterskich” opisujemy przydatne porady monterskie związane z prowadzeniem instalacji i układania przewodów, a także ogólnej zalecanej praktyki elektrycznej.

W czwartej części pt. „Porady praktyczne dla elektryka: wiercenie, kucie i gipsowanie” przedstawiamy porady praktyczne niezwiązane bezpośrednio z elektryką, jednak równie ważne i zawsze obecne w praktyce elektryka-instalatora. Tytuł artykułu w zasadzie mówi sam za siebie: porady będą związane z przygotowywaniem powierzchni pod przewody i instalacje.

Zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi artykułami i dzielenia się własnymi doświadczeniami w komentarzach.Ciekawe artykuły:

    
    Zapoznaj się z innymi artykułami. Przejdź do zakładki Spis artykułów.

11 komentarzy:

 1. Już nie mogę się doczekać, kiedy pojawią się te świetne poradniki. Z pewnością zajrzę do każdego z nich, bo chcę się nauczyć czegoś nowego :) Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne porady odnośnie tych 10 punktów :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Interesujące porady. Warto z nich skorzystać przed rozpoczęciem pracy w zawodzie elektryka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cześć :) bardzo ciekawe porady, nie tylko dla początkującego elektryka. Warto skorzystać z takich rad w pracy :). Ciekawie i lekko piszesz, wnioskuję, że masz lekkie pióro. Myślę, że zajrzę jeszcze na Twojego bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za miłe słowa i zapraszam na bloga! Zbieram materiały do kolejnych części tego cyklu, więc na pewno będzie co czytać :)

   Usuń
 5. Przeczytałam wszystkie wspomniane wyżej wpisy. Bardzo przydatne informacje. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajnie, zebrane w jednym miejscu!

  OdpowiedzUsuń
 7. Super informacje! Bardzo przydatne.
  Pozdrawiam i zapraszam na mojego bloga;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajne porady, myślę że nie jeden początkujący specjalista z nich skorzysta. Na dobrych podstawach można budować solidną wiedzę. Pozdrawiam i czekam na więcej tego typu wpisów, są bardzo wartościowe!

  OdpowiedzUsuń

Moje e-booki

Kliknij w okładkę, aby przejść do strony książki

Przejdź do strony książki Przejdź do strony książki