czwartek, 25 maja 2017

Praktyczne porady dla początkującego elektryka

Rozpoczynamy cykl kilku artykułów poświęconych poradom elektrycznym, nie tyle teoretycznych, ile bardziej praktycznych. Nie wszystko można nauczyć się w szkole lub z książek. Jest jeszcze coś takiego jak wiedza praktyczna, która jest niezwykle cenna i potrzebna. 

Cykl przeznaczony jest głównie dla początkujących elektryków, ale przydatny będzie także dla wszystkich tzw. złotych rączek, chociaż w tym miejscu przestrzegamy wszystkich nie-elektryków, że z prądem nie ma żartów i jeżeli nie wiecie do końca jak coś zrobić, po prostu nie róbcie tego.

porady dla elektryków

W pierwszym artykule cyklu pt. „10 porad praktycznych dla początkującego elektryka” przedstawiamy kilka porad związanych z gniazdkiem elektrycznym, których w książkach trudno znaleźć, gdyż wiedzę tę zdobywa się poprzez własne doświadczenie i uczenie się od starszych stażem elektryków.

W następnym artykule pt. „6 porad praktycznych przy podłączaniu światła” opiszemy porady związane z podłączaniem światła, czyli lampy bądź wyłącznika.

W trzeciej części pt. „Kilka porad elektro-monterskich” opisujemy przydatne porady monterskie związane z prowadzeniem instalacji i układania przewodów, a także ogólnej zalecanej praktyki elektrycznej.

W czwartej części pt. „Porady praktyczne dla elektryka: wiercenie, kucie i gipsowanie” przedstawiamy porady praktyczne niezwiązane bezpośrednio z elektryką, jednak równie ważne i zawsze obecne w praktyce elektryka-instalatora. Tytuł artykułu w zasadzie mówi sam za siebie: porady będą związane z przygotowywaniem powierzchni pod przewody i instalacje.

Zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi artykułami i dzielenia się własnymi doświadczeniami w komentarzach.Ciekawe artykuły:

    
    Zapoznaj się z innymi artykułami. Przejdź do zakładki Spis artykułów.

3 komentarze:

  1. Już nie mogę się doczekać, kiedy pojawią się te świetne poradniki. Z pewnością zajrzę do każdego z nich, bo chcę się nauczyć czegoś nowego :) Pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetne porady odnośnie tych 10 punktów :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Interesujące porady. Warto z nich skorzystać przed rozpoczęciem pracy w zawodzie elektryka.

    OdpowiedzUsuń

Tanie książki:

Polecane książki (Kliknij w okładkę, aby przeczytać opis):

e-booki   e-booki   e-booki   e-booki

Moje e-booki

Kliknij w okładkę, aby przejść do strony książki

Przejdź do strony książki Przejdź do strony książki