Pogotowie elektryczne — podstawowe zadania
Głównym zadaniem, jakie stoi przed pogotowiem elektrycznym, jest naprawa awarii systemów elektrycznych, która ma miejsce w budynkach użytku publicznego oraz w budynkach mieszkalnych. W praktycznie każdym miejscu, gdzie zachodzi potrzeba poradzenia sobie z tego typu awarią, zaangażowanie pogotowia elektrycznego, może okazać się niezbędne. Oprócz klasycznych usterek pogotowie pomoże między innymi w:
- wymianie gniazd elektrycznych,
- wymianie wyłącznika różnicowo-prądowego,
- wymianie bezpieczników topikowych,
- naprawie gniazd,
- naprawie instalacji oświetleniowej,
- naprawie uszkodzonych przewodów w ścianie,
- naprawie tablicy licznikowej.
Oprócz tego pogotowie pomoże zlokalizować miejsce zwarcia instalacji oraz zamontować specjalne mufy na kable elektryczne. Również takie rzeczy jak odbiór instalacji elektrycznej lub pomiary instalacji elektrycznej, są bardzo często świadczone przez tego typu podmioty.
Oczywiście, dostępny w naszej okolicy elektryk, może nie podjąć się wykonania jakiejś usługi, jednak aby to sprawdzić, najlepiej się z nim skontaktować i zapytać o zakres oferowanych usług.
Pogotowie elektryczne — zalety
Słowo "pogotowie" kojarzy nam się z czymś nagłym i tak jest w istocie. Podstawową zaletą pogotowia elektrycznego jest świadczenie usług przez 24 godziny na dobę. Jeśli awaria jest bardzo poważna, z usług elektryka powinniśmy skorzystać jak najszybciej. Już podczas pierwszej rozmowy, warto przygotować sobie wstępne informacje, które mogą okazać się kluczowe dla określenia rodzaju i poziomu skomplikowania usterki.
Z pogotowiem elektrycznym można skontaktować się na dwa sposoby:
- mailowo,
- telefonicznie.
Nie będzie również problemu z wystawieniem faktury VAT, jeśli usługa jest wykonywana dla firmy.
Pogotowie elektryczne — gdzie szukać pomocy?
Najlepszym miejscem, do znalezienia fachowej pomocy elektryka, jest internet. Obecnie posiadanie smartfona z dostępem do internetu jest już standardem, choć na niektóre ogłoszenia można trafić w bardziej tradycyjnej formie, np.: ogłoszenie w gazecie. Zdecydowanie najszybszym sposobem znalezienia fachowca jest wpisanie w wyszukiwarkę 'słowa klucza', i tak np.: jeśli mieszkamy we Wrocławiu, w przeglądarce wystarczy wpisać "elektryk Wrocław", aby naszym oczom ukazało się kilkanaście ofert, dla tego typu usług.
Czy pogotowie elektryczne to samo co pogotowie energetyczne?
Pogotowie elektryczne jest założone przez osobę prywatną, która według swoich reguł ustala zakres wykonywanych usług oraz obszar, na którym je wykonuje. Również właściciel takiego pogotowia, jest odpowiedzialny za dobór fachowców. Jeśli w naszej okolicy występuje kilka firm o tego typu profilu, bardzo możliwe, że mogły one podzielić się rodzajami zleceń, dzięki czemu każda z nich jest wzywana do innego rodzaju awarii.
Pogotowie energetyczne jest dostępne pod numerem 991 i jest jednostką powołaną na zlecenie państwa. Pogotowie energetyczne funkcjonuje według ściśle określonych reguł i najczęściej jest ono wzywane do dużych awarii, które mają miejsce np.: na ulicach miast.
W obu przypadkach mamy do czynienia z fachowcami w dziedzinie elektryki. Pogotowie elektryczne to prywatne podmioty, które same określają co i gdzie naprawiają, pogotowie energetyczne, nad którym pieczę trzyma PGE, jest delegowane do awarii dużego kalibru. Tak czy inaczej, warto mieć kontakt do obu podmiotów, aby w razie problemów, kontakt do fachowca był zawsze pod ręką.
- Lokalizator przewodów TH 231 - instrukcja obsługi PL
- 6 porad praktycznych przy podłączaniu światła
- Jak naprawić pilot RTV
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz